modny pokoj dzienny 1
WNĘTRZA

Pomysły i inspiracje na modny pokój dzienny

Aby móc skutecznie wypoczywać w pięknie urządzonym salonie lub pokoju dziennym, warto przede wszystkim zaplanować wygląd przestrzeni, dominujące w pokoju kolory oraz modne i stylowe akcesoria, dodatki oraz ozdoby. Jedną z ciekawszych propozycji na samodzielny wystrój salonu jest zaaranżowanie go w kolorze oliwkowym.

Barwa oliwkowa doskonale harmonizować będzie z wieloma modnymi i popularnymi stylizacjami, takimi jak choćby salon w stylu egipskim, afrykańskim czy etnicznym. Również do nowoczesnych wnętrz i dużych, jasnych pokoi zaplanować możemy oliwkowy kolor ścian czy dodatki w tym odcieniu. Z koloru oliwki zrezygnować warto natomiast w przypadku aranżowania małych salonów na przykład w bloku czy kamienicy, ponieważ odcień wizualnie pomniejsza wnętrze.

Kolor oliwkowy we wnętrzach warto łączyć przede wszystkim ze stonowanymi barwami ziemi, takimi jak zielenie, brązy, beże czy ecru. Z powodzeniem możemy również pokusić się o wykonanie bardziej odważnych aranżacji z użyciem barw mocno ze sobą kontrastujących. Ciekawym pomysłem może więc być na przykład połączenie koloru oliwkowego z kanarkowym żółtym, jasnym, zgaszonym zielonym lub bladym pomarańczem.

W oliwkowych salonach aranżowanych w sposób praktyczny i wygodny warto umieścić stylowe, proste i raczej skromne w swojej formie meble, najlepiej w odcieniu bieli lub jasnej szarości. Dobrze wyglądać też będą w takich wnętrzach dodatki i akcesoria drewniane lub wiklinowe w swoim naturalnym kolorze. Aby nieco rozjaśnić salon w kolorze oliwki warto zawiesić w oknach białe lub kremowe firanki oraz długie, jasno brązowe lub złote zasłony.

Do pokoju dziennego w kolorze oliwkowym warto wybrać także odpowiednie pokrycie podłogowe, najlepiej w odcieniu sosnowym lub bukowym. Aby osiągnąć bardziej przytulny, nastrojowy efekt, na podłodze w salonie możemy również umieścić dywan w jasnym odcieniu beżu. Nie zapomnijmy również o wybraniu odpowiedniego rodzaju oświetlenia, które powinno wprowadzić do wnętrza ciepłą, kameralna atmosferę. Do tego celu można zatem z powodzeniem użyć lamp wiszących lub stojących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.