przytulna sypialnia
WNĘTRZA

Sypialnia z miłą atmosferą | Komfort Wnętrza

Sypialnia powinna być miejscem przywodzącym na myśl miłe skojarzenia i sprzyjającym efektywnemu wypoczynkowi. Niektórzy preferują regenerować siły w nieco zimnych nowoczesnych pomieszczeniach, natomiast są również tacy, dla których niezbędne okażą się ciepłe barwy i przytulna atmosfera.

Podstawą tworzonej stylizacji będzie odpowiednie tło. Aby we wnętrzu panował oczekiwany klimat, dobierając kolor ścian należy obracać się wokół ciepłych odcieni beżu lub jasnego brązu. Pokrycie podłogi może z powodzeniem stanowić kontynuację tego, co rozpoczniemy na pionowych powierzchniach. W związku z tym warto zdecydować się na barwy o zbliżonym nasyceniu, niemniej jednak warto, aby podłogę zdobił delikatny wzór, który urozmaici jednolite do tej pory otoczenie.Wybieramy proste łóżko

Teraz nadejdzie czas na zaaranżowanie centralnego miejsca w sypialni, które będzie stanowiło proste, duże łóżko. Tapicerowany zagłówek można pokryć materiałem w jasnym, beżowym kolorze o delikatnym wzorze w grube pasy, opierającym się na monochromatycznym połączeniu barw. Narzuta o oryginalnym zdobieniu o subtelnym, morelowym odcieniu dodatkowo wzmocni powstały efekt ciepłego wnętrza. Serce sypialni urozmaicą miłe w dotyku poduszki w zdecydowanych kolorach pochodzących z palety brązów i pomarańczy.Nie przesadzajmy z dodatkami

Pozostałe elementy wyposażenia nie powinny występować zbyt licznie, w związku z czym należy dobierać je niezwykle rozważnie. Drewniane, brązowe szafki nocne doskonale będą się komponować i stworzą zgrany duet z łóżkiem. Uzupełnieniem kompozycji będą lampki o prostokątny, materiałowym kloszu w żywym kolorze.

Wśród pozostałych dekoracji może znaleźć się większych rozmiarów obraz utrzymany w stonowanej kolorystyce. Nutkę eleganckiej klasyki może wprowadzić stylizowana, niewielka kanapa z tapicerką pokrytą ciekawym wzorem, zdobiona satynowymi poduszkami. Źródłem światła może być także żyrandol o okrągłym, czarnym kloszu zdobiony imitacją kryształów.

Przytulne wnętrze można z powodzeniem stworzyć wykorzystując sprawdzone rozwiązania i stylizacje opierające się na ciepłych, żywych barwach. Atmosfera, którą stworzymy w sypialni, z pewnością będzie sprzyjała skutecznej regeneracji sił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.